TOIMISTO

Huom!
Asiakaspalvelussa esiintyy ajoittain ruuhkaa, ja se saattaa aiheuttaa viivettä vastaamisessa.

Toimiston soittoajat:
maanantai klo 12.00–16.00
tiistai–torstai klo 11.00–13.00

Suomen Palveluskoiraliitto SPKL ry
Koulukuja 1
04200 Kerava
Puh. 050 554 9222
toimisto@palveluskoiraliitto.fi
Tilinumero: FI41 8000 1800 2309 80

Verkkolaskut:
OVT-tunnus: 003702022473
Operaattori: BasWare
Välittäjätunnus: BAWCFI22

Laskut sähköpostitse:
Laskuja voi toimittaa myös sähköpostilla osoitteeseen laskut@administer.fi
Laskut tulee toimittaa pdf-muodossa, jokainen lasku omana tiedostona.
Huom. viestikentän tietoja ei huomioida.

Laskut postitse:
Mikäli et pysty toimittamaan laskuja verkkolaskuina tai sähköpostitse, pyydämme toimittamaan laskut paperisena osoitteeseen:
Suomen Palveluskoiraliitto (SPKL) ry
00064 ADMINISTER

Toimiston aukioloaika:
Toimisto on avoinna keskiviikkoisin klo 9-17, muina aikoina sopimuksen mukaan.

Henkilöstön kesäloma-ajat 2024:
Katja Laitila: 15.-27.7. ja 12.-24.8.
Eija Ojanen: 24.7.-21.8.
Kirsi Liikanen: 3.-8.6. ja 15.7.-3.8.
Päivi Hotokka: 3.-24.6. ja 8.-14.7.
Maarit Saarto: 5.-10.8. ja 2.-21.9.

Toimistopäällikkö
Maarit Saarto
maarit.saarto@palveluskoiraliitto.fi
0400 305 800

Järjestösihteeri
Katja Laitila
katja.laitila@palveluskoiraliitto.fi
050 911 9983

Toimistotyöntekijä ja viestintäsuunnittelija
Eija Ojanen
eija.ojanen@palveluskoiraliitto.fi
050 554 9222

Pelastuskoiratoiminnan suunnittelija, PEKO-asiat
Kirsi Liikanen
kirsi.liikanen@palveluskoiraliitto.fi
050 301 1945
peko@palveluskoiraliitto.fi

Hallitus

Yhteystiedot

Toimikunnat ja työryhmät

Yhteystiedot

Palveluskoirat-lehti

Päätoimittaja Päivi Hotokka
lehti@palveluskoiraliitto.fi
050 542 1885

Päivitetty 26.3.2024

Koetoiminta
SPKL:n kanssa yhteistyössä
Royal Canin -uusi
Dogsport.fi / Dog & Cat
Orion Pharma Eläinlääkkeet
Back on Track
Showlink
Skl
IRO