TOIMISTO

Suomen Palveluskoiraliitto SPKL ry
Koulukuja 1
04200 Kerava
Puh. 050 554 9222
toimisto@palveluskoiraliitto.fi
Tilinumero: FI41 8000 1800 2309 80

Toimisto on avoinna arkisin klo 9.00 - 16.00

Toimiston soittoajat:
maanantai klo 9.00 - 16.00
tiistai - perjantai klo 9.00 - 14.00

Toiminnanjohtaja
Iiris Harju
iiris.harju@palveluskoiraliitto.fi
045 351 3060

Järjestösihteeri
Katja Laitila
katja.laitila@palveluskoiraliitto.fi

050 911 9983

Erikoissuunnittelija
Jenni Sairanen
jenni.sairanen@palveluskoiraliitto.fi
050 301 1945

Toimistotyöntekijä
Aino Laine
aino.laine@palveluskoiraliitto.fi

HALLITUS 2017

Tapio Toivola (pj)
tapio.toivola@palveluskoiraliitto.fi
Lavajärvi
050 512 3942

Harri Kuusisto (varapj)
harri.kuusisto@caverion.com
Tampere
050 3901073

Ilona Erhiö
ilona.erhio@vantaanenergia.fi
Espoo
050 590 0827

Anu Hatunpää
anu.hatunpaa@gmail.com
Laukkoski
040 555 1224

Vesa Häkkinen
vessejh@gmail.com
Hollola
044 531 0158

Maarit Isaksson
maarit.isaksson@live.com
Sipoo
050 501 3003

Eija Koistinen
eija.jaki@kolumbus.fi
Joensuu
0500 186 179

Susanna Korri
suski.korri@gmail.com
Lohja
045 122 2397

Tuuli Koski
tuuli.koski@gmail.com
Helsinki
040 556 0281

Mikael Laine
kennel@proberger.fi
Orimattila
045 677 7138

Eija Rytkönen
erytkone@gmail.com
Kinnulanlahti
050 431 0143

Esa Tapio
et@esatapio.fi
Somerniemi
0400 894 272

Lea Yli-Suvanto
lea.yli-suvanto@saunalahti.fi
Tuusula
040 721 5784

MUUT YHTEYSTIEDOT

Palveluskoirat-lehti
Birgit Halkio
lehti@palveluskoiraliitto.fi
045 235 4439 (iltaisin ja viikonloppuisin)

Koe- ja kilpailutoimikunnan puheenjohtaja
Tiina Hiljanen
tiina@hiljanen.com
050 309 4035

Julkaisu- ja tiedotustoimikunnan puheenjohtaja
Iiris Harju
iiris.harju@palveluskoiraliitto.fi
045 351 3060

Pelastuskoiratoimikunnan puheenjohtaja
Eija Rytkönen
erytkone@gmail.com
050 431 0143

Maalimiestoimikunnan puheenjohtaja
Esa Tapio
et@esatapio.fi
0400 894 272

Jalostustoimikunnan puheenjohtaja
Susanna Korri
suski.korri@gmail.com
045 122 2397

Luonnetoimikunnan puheenjohtaja
Jorma Kerkkä
jorma.kerkka@gmail.com
0500 778 190

Työtoimikunnan puheenjohtaja
Tapio Toivola
tapio.toivola@palveluskoiraliitto.fi
050 512 3942

Virkakoiratoimikunnan puheenjohtaja
Susanna Korri
suski.korri@gmail.com
045 122 2397

Avoimet koe- ja kilpailulajit -toimikunnan puheenjohtaja + TOKO-työryhmän puheenjohtaja
Carina Savander-Ranne
toko@palveluskoiraliitto.fi
050 511 5951

Rally-tokotyöryhmän puheenjohtaja
Tiia Hämäläinen
rally-toko@palveluskoiraliitto.fi
050 435 1066

Koiratanssityöryhmän puheenjohtaja
Johanna Saariluoma
koiratanssi@palveluskoiraliitto.fi


Koetoiminta
Yhteistyössä
DC
Royal Canin -uusi
mevet
If
Ray
Skl
Iro