Edustusjoukkueet


TEAM SWEDEN

Joukkueenjohtajat:
Anders Brorsson ja Göte Karlson (jälkikoe, hakukoe, viestikoe ja pohjoismainen suojelukoe), Fredrik Danielsson (IPO)

JÄLKIKOE

1 René Friberg, Utterlyans Wozzie bordercollie / narttu
2 Kristina Fornstedt, Micc bordercollie / uros
3 Sara Lundin, Utterlyans Wimza bordercollie / narttu

HAKUKOE

4 Erik Wiklund, Mara vom roten Merlin belgianpaimenkoira malinois / narttu
5 Helene Gustafsson, Mandylike´s Visible Vim labradorinnoutaja / narttu
6 Marlene Lundmark, Canovills Orkan bordercollie / uros

VIESTIKOE

7 Åsa Damberg & Ove Damberg, Molars Varga saksanpaimenkoira / narttu
8 Hans Vestergren & Suzanne Vestergren, Tonedo´s My Friend Abbot bordercollie / uros
9 Karin Falk & Anders Falk, Rissies Jikk suursnautseri, musta / narttu

POHJOISMAINEN SUOJELUKOE

10 Sverker Lindbladh, Lindjax Kaizer belgianpaimenkoira malinois / uros
11 Anna-Karin Nilsson, Karga Landets Khepri belgianpaimenkoiramalinois / uros
12 Åsa Alsvik, Lindjax Ludvig belgianpaimenkoira malinois / uros

IPO

13 Towa Lindh, Black Workers Crash belgianpaimenkoira alinois / uros
14 Ralf Andersson, Winonas Julle saksanpaimenkoira / uros
15 Kristoffer Ullerud, Daneskjold Master belgianpaimenkoira malinois / uros

NORJA

Joukkueenjohtajat:
Jostein Aas (jälkikoe), Per Arne Bakke (hakukoe)

JÄLKIKOE

16 Monica Tegler, Tunevannets Mayra bordercollie / narttu
17 Oddbjørg Mellingen, Rixdivans Chobra Schæfer / narttu
18 Mette Madsen Falck, Hottonias C’ztil bordercollie / uros

HAKUKOE

19 Jane Pedersen, Touch Me bordercollie / uros
20 Toril Pedersen, Hexgårdens Frost bordercollie / uros
21 Sylvi Nilsen, Nbch Sespch Doubleus Amethyst kultainennoutaja / narttu

TANSKA

Joukkueenjohtajat:
Kirsten Christoffersen (jälkikoe), Dorthe Ellegaard (hakukoe), Kirsten Christoffersen (pohjoismainen suojelukoe),Morten Jensen / Dorthe Ellegaard (IPO)

JÄLKIKOE

22 Carsten Nielsen, Flat Workers Handy Hjalde sileäkarvainennoutaja / uros
23 Preben Kikkenborg, Stevnsland assa saksanpaimenkoira / uros
24 Henning Rohde, Trompeterbakkens Vippippi labradorinnoutaja / narttu

HAKUKOE

25 Stine Eilersen, Danielsson’s skyline Celix bordercollie / uros
26 Jørgen Dahl Andersen, Brown Hunt’s Maja labradorinnoutaja / narttu
27 Per Lindberg, Pacey bordercollie / uros

POHJOISMAINEN SUOJELUKOE

28 Dorthe Dalgaard Nielsen, Bayogi Ulrica saksanpaimenkoira / narttu
29 Gitte Madsen, Andi saksanpaimenkoira / uros
30 Michael Thygesen, Daneskjold Dixi belgianpaimenkoira malinois / narttu

IPO

31 Pernille Øllgaard Kristensen, Sportshund Nella saksanpaimenkoira / narttu
32 Jens Nielsen, Team Aixa Arko saksanpaimenkoira / uros

SUOMI

Joukkueenjohtaja:
Mika Lindberg

JÄLKIKOE

33 Emma Alve, Tending Piraya bordercollie / narttu
34 Johanna Helminen, Pammukan Albin Lumitassu kultainennoutaja / uros
35 Heli Rissanen, Wolfganger Musty saksanpaimenkoira / narttu

HAKUKOE

36 Katri Mäkinen, Off Line's Yes Man belgianpaimenkoira tervueren / uros
37 Martta Jyrkkä, Kutinan Wokaali belgianpaimenkoira malinois / narttu
38 Tarja Lamminen, Tämä On Iltatähti belgianpaimenkoira malinois / narttu

VIESTIKOE

39 Jonna Markkanen & Jari Pölhö, Aktivistin Kanerva belgianpaimenkoira malinois / narttu
40 Marjatta Tuikkanen & Annika Tuikkanen, Tending Mayday bordercollie / narttu
41 Harri Kuusisto & Kirsi Karhuniemi, Sonorian Gomatz saksanpaimenkoira / uros

IPO

42 Minna Pättikangas, Harmaahurstin Jarkkosamuli belgianpaimenkoira malinois / uros
43 Alina Paukkunen, Pysäkin Ilona belgianpaimenkoira malinois / narttu
44 Titta Järvenpää, Pysäkin Fanni belgianpaimenkoira malinois / narttu

Koetoiminta
SPKL:n kanssa yhteistyössä
Royal Canin -uusi
mevet
Miquel Caninero
Orion Pharma Eläinlääkkeet
If
Ray
Skl
Iro